Aurora Ramazzotti kendi kendine şöyle diyor: “Karmaşık doğumum”

GecKalmam

Active member
Aurora Ramazzotti, hamileliğin vücudunda getirdiği dönüşümleri filtresiz bir şekilde iç çamaşırlarıyla fotoğrafladıktan sonra, Hikayeler’de yayınladığı bir düşünceyle takipçilerine açılmak için geri dönüyor. “Hamileliğim sırasında çok yorgundum. Ne zaman birisi bana nasıl olduğumu sorsa ve ben bunu söylesem, cevap ‘Ah, göreceksin! Sonrasında daha da yorgun olacaksın’ oldu.” Neredeyse bir ay oldu ve hala bana dedikleri gibi hamile olmaktan daha yorgun hissetmeyi bekliyorum” diye başlıyor, başkalarıyla karşılaştırmanın onu nasıl korkularla doldurduğunu anlatmaya başlıyor.

Doğum deneyimi

Aurora Ramazzotti, “Doğuma yakın, korkup korkmadığımı sordular” diye devam ediyor. “Belki de aptalca pek bir şeyim yoktu ve sonuna kadar her şeyin yolunda gideceğini düşünmek istedim. Güzel olacağını. Her zaman hayır dedim, olumlu düşünmek istediğimi söyledim. Ve bir sürü istenmeyen şey duydum. Anlatılacak felaket hikayeleri kimsenin başını ağrıtmaz” diye açıklıyor, Sezar Augustus’un doğumu sırasında ortaya çıkan komplikasyonlara da atıfta bulunarak.

Çok fazla olumsuzluk

“Şimdi bana bebeğim nasıl diye sorduklarında, “Eh, çok iyi!” diye cevap veriyorum. 10 kişiden 9’unda tepki “Ah, göreceksin, göreceksin, hepsi iyi” oluyor. ilk başta iyi Sorunun peşinde”, diye yazıyor Aurora Ramazzotti: “Kimse olumsuz deneyimlerini kendine saklamıyor. Sanki her deneyim zorunlu olarak aynı olmak zorundaymış gibi. Sanki bir başkasının seninle aynı rahatsızlığı yaşayabileceğini bilmek rahatlatıcı bir şeymiş gibi.”

Öğretmek

İnsanlardan gelen yorumlardan Aurora Ramazzotti değer vermeye çalıştı: “Bütün bunların bana öğrettiği şeylerden biri, belirli durumların hassaslığına saygı duymak. Bunu daha önce hiç düşünmemiştim, siz deneyimleyene kadar bilemezsiniz. o,” diye açıklıyor. Ve devam ediyor: “Ama şimdi, henüz o aşamalardan geçmemiş birine yaşadıklarımı anlatmadan önce, birinin onu karşılamaya hazır olduğundan her zaman emin oluyorum. Çünkü muhatabınızın ne gibi korkuları olabileceğini asla bilemezsiniz. bazı şeyler, emin olmak daha iyidir”. Ve sonra şu sonuca varıyor: “Öğrenmek deneyimlerden öğrenilir. Benimki kendi kendime ‘Acaba ben de bunu yapıyor muyum’ diye soruyor ve sonra dikkat ediyordum. Sık sık kendimi tekrar yaparken yakalıyorum. Ama yavaş yavaş öğreniyorsun”.