“Bekar bir anneyim, kendimi haklı çıkarmam gerekiyordu”

GecKalmam

Active member
Chiara Maci, sosyal medya hesabında şunları yazdı: “2023’te pasaportunuzu yenilemek için polis karakoluna gittiğinizde hâlâ tek ebeveyn olduğunuz için kendinizi haklı çıkarmanız gerekiyor, neredeyse bir konuda suçluluk hissediyorsunuz. Tüm bunları bir çocuğun önünde. Ne harika bir ülkeyiz biz.” postalamak. “‘Eh, öyle oldu işte’. Kızımın önünde buna güldüm. Mecbur kaldığımda gözlerimden akan yaşları tuttuğum için bunu bana kadınlar öğretti. Ama benden önce onu incitmişlerdi. ” diye devam etti, yaşadığı kötü deneyimi anlatarak.

Chiara Maci bekar anne

Chiara Maci, Bianca’yı tek başına büyüttü ve bu her zaman kolay olmadı. Takipçilerine “9 ay boyunca kimse elimi sıkmadan ultrasonda canımı acıttılar, sicil dairesinde, her Babalar Günü’nde, her formda benimkinde hep bir şeylerin eksik olduğu çift imzayla canımı acıttılar” dedi. hikâyesini iyi biliyor. “Kurumlar, mükemmel aile reklamları, hep tek olan, aktarılan normallik canımı acıttı. Tek başıma doğum yaptığım için çeşitlilik artık beni korkutmuyor. Çünkü ben de farklıyım.” Ve sözlerini şöyle bitiriyor: “Anne, neden daha fazla belge istiyorlar? Çünkü işlerini nasıl yapacaklarını bilmiyorlar canım. Hepsi bu.”

Takipçilerden destek

Chiara Maci, sözlerinin ardından kendisiyle iletişime geçen birçok takipçiden destek ve destek buldu. Dayanışma gösterenlere teşekkür etmek için “Yüzlerce doğrudan mesajınızı okudum. Kaç tane e-posta bilmiyorum. Birkaç kez taşındım” diye yazdı. Yemek blog yazarı, lezzetli tarifleri ve özel hayatından kesitleri paylaştığı Instagram’da oldukça popüler. Bianca’nın yanı sıra, 2018 yılında Palermo şefi Filippo La Mantia ile olan ilişkisinden doğan Andrea adında bir oğlu daha var.