Carolina Marconi kontrollerde: “İnanılmaz korku”

GecKalmam

Active member
“Merhaba arkadaşlar, işte buradayım. Kontrol haftası. Dün saat 17.30’da 4. tomografi çektirdim. İnanılmaz korktuğumu inkar etmeyeceğim, asla alışamazsınız. Aslında hiç de alışmadım. Bir hafta uyudum, çok gergindim. kaygı” diye başlayan Carolina Marconi, sosyal paylaşımında ziyaretler sırasında çekilen bazı fotoğrafları paylaşıyor. “Randevuya iki saat kala saat 15.30’da geldim. Odada oturup bekledim, yerinde duramayan bir çocuk gibi kalkıp koridorda bir ileri bir geri gidip geliyordum. O dakikalar bana saatler gibi geliyordu ve Kaygı giderek arttı” diyor.

Takipçiler her zaman yakındadır

Kemoterapi sırasında Carolina Marconi her zaman takipçilerinin desteğine güvenebildi ve bu sefer de onları dahil etti. “Bir anda burada geçirdiğim tüm anlar aklıma geldi, ilk tomografi çektirdiğimde çok korktuğumu hatırlıyorum çünkü neye bulaştığımı bilmiyordum ama bugün daha da çok korktum çünkü. o ‘piçin’ geri gelebileceğinden korkuyorsun” diye açıklıyor. “Hayat bir anda durur, nefes alamazsınız ve ister istemez bilinçaltınızda en kötü şeyleri düşünürsünüz… O yüzden derin bir nefes alıyorum, dua ediyorum ve sadece olumlu düşünüyorum, hayatım kesinlikle burada bitmeyecek… Hala yapmam gereken birçok şey, birçok görev var. Gözlerimi kapatıp rahatlamaya çalışıyorum” diye anlatıyor o anları.

Ziyaret etmek

Carolina Marconi’nin takipçilerine verdiği güncelleme şöyle devam ediyor: “‘Marconi’, bana ‘hemşire’ diyor (şok oldum). Lanet olsun, benim sıram geldi. İç geçirip odaya giriyorum, olmaya çalışıyorum. Cesur ama gerçek şu ki kendimi daha önce hiç olmadığı kadar kızdırıyordum. Etrafıma bakıyorum ve ‘işte o ünlü beyaz araba’ diye fısıldıyorum, oturuyorum ve iğneyi içime sokuyorum ki bu daha sonra kontrastı enjekte etmek için kullanıldı… sonra Biraz sonra çok genç bir hemşire alnımı okşuyor, beni kurtarıcı gözyaşlarına boğan güzel bir jest… Testi yapmak zorundaydım, başka seçeneğim yoktu… Sonunda sakinleştim, nefes aldım ve sonunda her şey oldu. sorun yok… Testin onayı 3/4 gün içinde gelecek ama kendime güveniyorum. Her zaman iyimserim, her şey yoluna girecek.”

“Pes etme!”

İyimserlik ve pozitiflik, hastalıkla mücadele sırasında Carolina Marconi’ye her zaman yardımcı oldu ve şimdi bile onun gücü: “CAT taraması sırasında aklıma sadece güzel şeyler geldi, bunlardan biri mi? Güzel bir Margherita pizzası ve sonra onu yemek için kaçtım. .. Bu sabahtan beri oruç tutuyordum… Bunu sizinle paylaşmak ve her gün ‘mücadele eden’, asla pes etmeyen herkese kocaman sarılmak istedim… Vazgeçmeyin!”