Nikki Finke, Hollywood’un en nefret edilen muhabiriydi

BadılCan

Member
1971’de Bayan Finke, sosyetedeki ilk çıkışını New York’taki International Debutante Ball’da yaptı. Üç yıl sonra, 20 yaşındayken The Times, sigorta müdürü Maurice Greenberg’in oğlu Jeffrey Greenberg ile nişanlandığı haberini yayınladı.

Bayan Finke’nin, onu müstakbel eş ve üst sınıf annesi olarak gören ailesinin beklentilerini karşılayamayacağı erkenden anlaşıldı. Wellesley College’da kampüs gazetesinin editörüydü. Ve ilk işi gibi görünen – New York Demokrat’tan New York belediye başkanına dönüşen Temsilci Edward I. Koch’un personel asistanı – gazetecilik alanında kariyer yapma fikri onu heyecanlandırdı: “Ben Ed ve onunki gibi gördüm Çalışanlar gazetecilerin önüne çömeldiğinde, ‘Ah, bunu yapmak istiyorum’ dedim”, 2013’te bir röportajda söyledi.

1975’te ailesinin dehşetiyle Associated Press’e gitti. Bay Koch’un 1977 belediye başkanlığı seçimini haber yaptı ve Moskova İstihbarat Bürosu’na giriş yaptı. Daha sonra bu gönderinin, Hollywood’u kastettiği özel partilere olan ilgisini artırdığını söyledi.

1980 yılına kadar Bay Greenberg ile evlenmedi. Düğün Pierre Otel’de gerçekleşti ve evlilik bir yıldan az sürdü. Bayan Finke daha sonra, büyük ölçüde onu The Dallas Morning News, Newsweek, The Los Angeles Times, The New York Observer ve New York Magazine’e götürecek hırsları nedeniyle sona geldiğini söyledi.

Belki de yetiştirilme tarzı nedeniyle Hollywood’dan korkmadı. Günün C-Suite yıldızlarının – Bob Daly, Barry Diller, Michael Eisner, Ari Emanuel, Jeffrey Katzenberg, Mr. Meyer, Michael Ovitz, Terry Semel, Jim Wiatt, Jeff Zucker ve diğerleri. Ancak hırsları bazen, kime sorduğunuza bağlı olarak, çok sert, çok duygusal, çok öngörülemez olmak veya sadece erkek işinde bir kadın olmak gibi bir dizi faktör tarafından engellendi.

1990’larda The Observer’da editörlüğünü yapan Lisa Chase, “Çok zekiydi” dedi. “Hollywood’un güç yapısından ve parayı nasıl kötüye kullandığından özellikle tiksiniyordu. Ve harika kaynakları vardı.