Yapay zeka tarafından oluşturulan Al Michaels, Paris Olimpiyatları'ndan önemli anları aktarıyor

BadılCan

Member
Olimpiyat Oyunlarının başlangıcı çok eskilere dayanmaktadır. Artık onlar da en son teknolojiyle donatılıyor.

Bu yıl, Yaz Olimpiyatları'nın önemli anları yapay zeka tarafından, Al Michaels'ın yapay zeka tarafından oluşturulan yorumları aracılığıyla sizlere sunuluyor.

NBCUniversal ve yayın hizmeti Peacock'un yöneticileri Çarşamba günü yaptıkları açıklamada, kişiselleştirilmiş Olimpiyatların önemli anlarının yayın abonelerine günlük olarak sunulacağını söyledi. Filmde, onlarca yıl önce Olimpiyatları ilk kez yayınlayan 79 yaşındaki Amerikalı yayıncı Bay Michaels'ın sesi yer alacak.

Ancak Michaels, düzinelerce Olimpiyat olayını kısaca özetlemek için her akşam bir konuşmacı kabinine kapanmayacak. Bunun yerine, Peacock'ın programı Michaels'ın NBC klipleri tarafından yönetildi – kendisi ağa 2006'da katıldı ve uzun süredir “Pazar Gecesi Futbolu” yorumcusuydu – “onun alamet-i farikası olan uzmanlığını ve belagatini sergileyecek” tutarlı, gerçekçi görünen cümleler oluşturmak için. şirket.

Bay Michaels sesinin kullanılmasına izin verdi.

Michaels bir şirket açıklamasında, “Bu konuda bana yaklaşıldığında şüpheciydim ama doğal olarak merak ediyordum” dedi. “Sonra ne yapmayı planladıklarını ayrıntılı olarak açıklayan bir gösteri gördüm. 'Ben varım' dedim.”

Ancak bu, Bay Michael'ın Olimpiyatlarla ilgili en ünlü yorumunu hatırlatan önemli bir soruyu gündeme getiriyor: NBCUniversal yöneticileri mucizelere inanır mı?

NBC, 1996'dan bu yana yalnızca ABD Olimpiyatlarını yayınlıyor ve oyunları kapsaması nedeniyle sıklıkla kamuoyunun yoğun eleştirilerine maruz kalıyor.

Yapay zekanın anahtarlarını vermek yeni bir riski de beraberinde getiriyor: Yapay zeka tarafından üretilen Al Michaels, yeniliği nedeniyle neredeyse kesinlikle ilgi çekecek. Yapay zeka son 18 ayda daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandıkça, utanç verici hatalar, düşmeler ve hafif rahatsız edici halüsinasyonlarla ilgili hikayeler çoğaldı.

Peacock'un günlük öne çıkan olaylarını görmek isteyen aboneler, kendilerini en çok ilgilendiren Olimpiyat etkinliklerini ve görmek istedikleri önemli an türlerini seçebilirler, örneğin: Örneğin viral klipler, altın madalya kazananlar veya eleme maçları.

Oradan Peacock'un yapay zeka makineleri, en önemli anları ayrıştırmak ve bunları düzgün, özel bir pakette bir araya getirmek için her gece çalışmaya başlıyor. Bay Michaels'ın taklit sesi film makaralarında çalınıyor. (Yapay zeka vurgulama makaralarının kalite kontrolleri insanlar tarafından gerçekleştirilecektir.)

NBCUniversal yetkilileri, oyunlar sırasında özel öne çıkanların yedi milyon farklı varyasyonunu görmeyi beklediklerini söyledi. Öne çıkanlar, onlara kaydolan kullanıcılar için Peacock uygulamasında görünecektir.

NBCUniversal'in ana şirketi Comcast'in başkanı Brian Roberts, yeni Al Michaels klibini AI-Al'in (resmi olarak “Peacock'taki Günlük Olimpiyat Özetiniz” başlıklı) lansmanı yapılan bir etkinlikte ilk kez sergiledi.

Roberts, bu fikrin filizinin aylar önce Comcast ve NBCUniversal yöneticilerinin “Yapay zeka ile ne yapabiliriz?” dediği bir toplantıda ortaya çıktığını söyledi. Yapay zekayı tamamen eğlence ve iyi amaçlar için nasıl kullanabiliriz?”

Gösteriyi yaptıktan sonra Bay Roberts şunları ekledi: “Kendimizi icat etmeye, yenilik yapmaya ve daha iyi bir şey bulmaya devam etmeye zorladık.”

Olimpiyatlar NBCUniversal için çok önemli bir zamanda geliyor. Peacock geçen yıl yaklaşık 3 milyar dolar kaybetti ve toplam abone sayısında Netflix veya Disney+ gibi rakiplerinin çok gerisinde kalıyor. Ancak yayın hizmeti, spora dayalı olarak geçen yıl abone sayısında güçlü bir büyüme kaydetti. Ocak ayında Peacock, Ulusal Futbol Ligi'nin yalnızca yayınlanabilen ilk play-off maçını gösterdi.

26 Temmuz'da başlayacak olan Olimpiyatlar, şirket için yepyeni bir mücadeleyi temsil ediyor. Peacock, NBC ve bir dizi kablolu kanaldaki gündüz ve prime time yayınlarına ek olarak, şirketin tüm Olimpiyat etkinliklerinin yayınlanmasında Olimpiyat yayınında önemli bir rol oynayacak.

Peacock Başkanı Kelly Campbell, bir röportajda yeni yapay zeka aracını “çığır açan” olarak nitelendirdi ve eğer işe yararsa, yakında akış platformunu başka yollarla da doldurabileceğini söyledi – muhtemelen Bravo şovları için Andy Cohen Yapay Zeka Özetleri şeklinde.

“Bu versiyonu her spor etkinliği ve Peacock'taki her gösteri için yapmak istiyorum” dedi. “Bu sizi gerçekten farklı kılan bir şey. Bir aynılık denizindeyiz ve sizi gerçekten farklı kılan bir şeye sahip olmak gerçekten harika.”